(prosím nebojte se rolovat myší dolů až na konec stránky)

MÝM NÁRODŮM

… nic zásadního nesdělím (ač by se to po zkušenostech z historie mohlo jevit jinak), ale mým potencionálním posluchačům zdůrazňuji – tato nahrávka nenese žádné závažné poselství a písně byly zcela sobecky vybrány mnou pro mne,          a protože se líbily mně. Na svoji obhajobu však musím uvést, že repertoár byl dlouho a pečlivě připravován (mezitím se už písně některých národů staly tzv. módními trendy) a zaznamenal úspěchy na mnoha pódiích a mezi četnými posluchači. To, že se orientuji především na hudbu kultur východních, nemá žádné jiné důvody, než čistě muzikantské.

Jelikož jsem rodačka z Jihlavy (což se málo ví), a tudíž snad i chytrá horákyně (což se kupodivu taky málo ví), vysvětlím to následovně. Žánrově jsem se zatím nevyhranila a muzikantsky jsem dotována takříkajíc mezinárodně – takže očekávejte směs jadranského slunce, srbského a maďarského temperamentu, korejské exotičnosti, židovské vzdorovitosti, ruského veselí, keltské bojovnosti, romské zemitosti a slovenské nostalgie. To vše, ač převážně dle receptu lidového, chuti poněkud modernější. Čili – žánrový fanatiku – pokud jsi po přečtení předchozího neustále rozhodnut nahrávku zakoupit, rozhodně žádej u svého prodejce třicetidenní záruku na vrácení peněz.

Vám ostatním přeji dobrou náladu a mým oblíbeným národům mnoho štěstí.

Cena za CD 300,-Kč + poštovné, cena  za všechna CD 800,-Kč + poštovné, objednat lze ZDE 

 

TOUHA, KTERÁ DUŠI SVÍRÁ

Jen ti, kteří mají duši, mohou vyslyšet volání pradávných tužeb a vášní národů žijících pod balkánským sluncem. Ty písně nejsou smutné. Jen sladkobolné jako chuť rudého vína, omamné jako vůně jasmínu, tradiční jako olivové háje, prudké jako jižní slunce, nespoutané jako moře a bolestně vášnivé jako láska a touha po životě. Tak to slyším, cítím, zpívám …

cena za CD 300,-Kč + poštovné, cena  za všechna CD 800,-Kč + poštovné, objednat lze ZDE

 

NIKDO NESMÍ CHODIT PO MÉ HLADINĚ

 „Ti, kteří se v mapách vyznají …“  ti, by možná poznali, kudy se Natálka vydává na svých cestách za hledáním. Já se v mapách až tak nevyznám, a tak zkouším vystopovat její kroky a prostřednictvím písniček a muziky potkávám životy lidí       a národů, s kterými jsem se dosud až tak často nesetkával. Srbské, chorvatské, romské, hebrejské, španělské, francouzské, řecké … světy zatím nepříliš známé, přinejmenším nevšední. Jakými dalšími jinými nás ještě může Natálka překvapit? Snad těmi svými vlastními, které jsou od těch ostatních na první pohled nerozeznatelné. Takže jen vysledovat to n ě c o, co to všechno spojuje.

                                                                                  Milan Medvěd Kolář

 cena za CD 300,-Kč + poštovné, cena  za všechna CD 800,-Kč + poštovné, objednat lze ZDE